מופעים קרובים לוח המופעים

בת-שבע מארחת: פרויקט 48 מהדורה #4 - בליינד דייט מחולי


פרויקט 48 הוא מרתון בזק אמנותי ייחודי מסוגו בתחום המחול. הפרויקט מפגיש בין יוצרים שונים: כוריאוגרפים, דרמטורגים, אמנים ויזואליים, כותבים ורקדנים לבליינד-ספין-דייט מחולי. זו שנתו הרביעית.

איך זה עובד?
נקודת הזינוק של הפרויקט היא בהגרלה בה נבחרים האנסמבלים היצירתיים, שכוללים כל אחד כוריאוגרפ/ית, יוצר/ת שותפ/ה, ומספר משתנה של רקדנים. כל האנסמבלים מתבקשים להגיב לנושא משותף. מאותו רגע, תוך 24 שעות בלבד, הם רוקחים יצירות מחול מקוריות המוצגות למחרת בהופעה חיה וחד פעמית. בתום המופע הראשון, בנוכחות הקהל, מתבצעת הגרלה נוספת שמערבלת ומערבבת מחדש בין הכוחות היצירתיים ומציעה נושא חדש להתייחסות, וסבב חדש של תהליך יצירתי והופעה יוצא לדרך.

החזרות בסטודיו וראיונות עם היוצרים והרקדנים מצולמים ומשודרים בסטרימינג חי בעמוד הפייסבוק של קבוצת מחול דנה רוטנברג ומאפשרים לצופים ברחבי העולם הצצה נדירה לתוך תהליכי יצירה של יוצרים ישראליים בזמן אמת.
בנוסף, צלם סטילס המתעד את החזרות יציג מדי ערב לפני המופע תערוכת-בזק מתוך רשמיו שנלכדו בעין העדשה.

דנה רוטנברג, יוזמת הפרויקט והמנהלת האמנותית:
״בשנים האחרונות יוצא לפועל הרצון המבעבע של יוצרים לרענן את המתודות והפורמטים בתוכם הם עובדים ומציגים את עבודותיהם. התיאבון הזה קיים זה מכבר, אבל לאחרונה הוא ממש מקבל צורה. יותר ויותר אנחנו מתחברים, מתערבבים, נוזלים וגולשים, מבלבלים ומתבלבלים, מערערים ומהורהרים. קהילות יצירה מתגבשות ושיח מחליף את מקומה של אשליית התחרות.
פרויקט 48 מזמין כל אחד ממשתתפיו להיחלץ מתוך תחום הנוחות שלו/ה, לצלול אל תוך יצירה מוגבלת בזמן עם שותפים בלתי ידועים לדרך. אני מחכה לזה בכל שנה מחדש: לראות איך בתוך האין-זמן-לחשוב נולד אז-למה-לא."

מופע סבב ראשון: 8 בספטמבר, 21:00
מופע סבב שני: 9 בספטמבר, 22:00

פרויקט 48 מחול נתמך על ידי המדור למחול, משרד התרבות והספורט, המפעל לפרויקטים מיוחדים, עיריית תל אביב ומרכז ביכורי העתים.ניהול אמנותי: דנה רוטנברג
במסגרת פסטיבל צוללן
מנהל אמנותי "בת-שבע מארחת": הלל קוגן

משתתפים: מורן אברג׳יל, בר אלטרס, מתן אפיק, ליטל בן חורין נצר, עינת בצלאל, רן בראון, רפאל בלולו, רות גווילי, הראל גרז׳וטיס, אופיר דגן, אלמוג דוד, סחר דאמוני, מריה דה דווינייס לופז, גבע זייברט, מאי זרחי, מעיין חורש, גלעד ירושלמי, אורי לנקינסקי, עוז מולאי, אילית מרום, שניר נקר, מור נרדימון, אביתר עומסי, עידן פורגס, הלל קוגן, לורה קירשנבאום, נדר רוסנו, דורון רז.