צילום: אסקף
צילום: אסקף
צילום: אסקף
צילום: אסקף
צילום: אסקף
צילום: אסקף

מופעים קרובים לוח המופעים

בת-שבע מארחת: פרויקט 48 מהדורה #5 - בליינד דייט מחולי


פרויקט 48 מחול הוא מרתון בזק אמנותי ייחודי מסוגו בתחום המחול. הפרויקט מפגיש בין יוצרים שונים: כוריאוגרפים, דרמטורגים, אמנים ויזואליים, כותבים ורקדנים לבליינד-ספין-דייט מחולי. זו שנתו החמישית.

איך זה עובד?
נקודת הזינוק של הפרויקט היא בהגרלה בה נבחרים האנסמבלים היצירתיים, שכוללים כל אחד כוריאוגרפ/ית, יוצר/ת שותפ/ה, ומספר משתנה של רקדנים. כל האנסמבלים מתבקשים להגיב לנושא משותף. מאותו רגע, תוך 24 שעות בלבד, הם רוקחים יצירות מחול מקוריות המוצגות למחרת בהופעה חיה וחד פעמית. בתום המופע הראשון, בנוכחות הקהל, מתבצעת הגרלה נוספת שמערבלת ומערבבת מחדש בין הכוחות היצירתיים ומציעה נושא חדש להתייחסות, וסבב חדש של תהליך יצירתי והופעה יוצא לדרך.
החזרות בסטודיו וראיונות עם היוצרים והרקדנים מצולמים ומשודרים בסטרימינג חי בעמוד הפייסבוק של קבוצת מחול דנה רוטנברג ומאפשרים לצופים ברחבי העולם הצצה נדירה לתוך תהליכי יצירה של יוצרים ישראליים בזמן אמת. בנוסף, צלם סטילס המתעד את החזרות יציג מדי ערב לפני המופע תערוכת-בזק מתוך רשמיו שנלכדו בעין העדשה.

דנה רוטנברג, יוזמת הפרויקט והמנהלת האמנותית:
״בשנים האחרונות יוצא לפועל הרצון המבעבע של יוצרים לרענן את המתודות והפורמטים בתוכם הם עובדים ומציגים את עבודותיהם. התיאבון הזה קיים זה מכבר, אבל לאחרונה הוא ממש מקבל צורה. יותר ויותר אנחנו מתחברים, מתערבבים, נוזלים וגולשים, מבלבלים ומתבלבלים, מערערים ומהרהרים. קהילות יצירה מתגבשות ושיח מחליף את מקומה של אשליית התחרות. פרויקט 48 מזמין כל אחד ממשתתפיו להיחלץ מתוך תחום הנוחות שלו/ה, לצלול אל תוך יצירה מוגבלת בזמן עם שותפים בלתי ידועים לדרך. אני מחכה לזה בכל שנה מחדש: לראות איך בתוך האין-זמן-לחשוב נולד אז-למה-לא."

מופע סבב ראשון: 26 באוקטובר, 21:00
מופע סבב שני: 27 באוקטובר, 22:00

פרויקט 48 מחול נתמך על ידי המדור למחול, משרד התרבות והספורט, ובשיתוף עם בית הספר למחול, הפקולטה לאמנויות, מכללת סמינר הקיבוצים.

ניהול אמנותי: דנה רוטנברג
מנהל אמנותי "בת-שבע מארחת": הלל קוגן

משתתפים: ליאור אביצור, טליה ביק, אבידן בן גיאת, אלון ברכה, עידו גדרון, תמרה דקל, שמואל חלפון, יעל ביאגון ציטרון, קלוין וו, נטע ויינר, יעל ונציה, ג׳סי זרעית, רוני חדש, גלעד ירושלמי, איתי מאוטנר, ניצן מרגליות, אור מרין, מריאמה סלוטוי, אוליביה קורט מסה, אלמוג קדרון, צוקי רינגרט, אלה רוטשילד, רובין רוהרמן, איה שטייגמן, נועה שילה, אלעד שכטר, שני תמרי