גאגא

גאגא היא שפה תנועתית שפיתח אוהד נהרין במהלך עבודתו ככוריאוגרף וכמנהל האמנותי של להקת בת-שבע. לגאגא שני מסלולים: גאגא/רקדנים, שהוא האימון היום-יומי של חברי להקת בת-שבע ושכיום לומדים גם רקדנים אחרים בישראל וברחבי העולם, וגאגא/אנשים, הפתוח לקהל הרחב וזמין לכל אחד מגיל 16 ומעלה, בלי צורך בניסיון קודם.


"גאגא מציעה מטלות מאתגרות בכמה רבדים. אנו מודעים לקשר בין מאמץ לתענוג, אנו מודעים למרחק שבין אברי גופינו, אנו מודעים לחיכוך בין הבשר לעצמות שלנו, אנו חשים במשקל של איברנו, ובכל זאת הצורה שלנו לא נקבעת על-ידי כח המשיכה.

אנו מודעים למקומות שבהם אנו צוברים מתח מיותר, אנו מרפים רק על מנת להביא חיים ותנועה יעילה למקום שבו הרפינו...

אנו מגבירים את עצמת הקול ומקשיבים לגוף שלנו, אנחנו מעריכים מחוות קטנות, אנו מודדים ומשחקים במרקם עורנו, אנו עשויים להשתטות, לצחוק על עצמנו.

אנו מתחברים לתחושת "שפע הזמן" בייחוד כשאנו נעים במהירות, אנו לומדים לאהוב את זיעתנו, אנו מגלים את התשוקה לנוע ולקשר את התנועה למאמץ, אנו מגלים את החייתי שבנו יחד עם כוחו של הדמיון.

אנו "שרירנים עם עמוד שדרה רך", אנו לומדים להעריך לשון המעטה והגזמה, אנו נעשים עדינים יותר ומכירים בחשיבות זרימת אנרגיה ומידע בגופנו לכל הכיוונים. אנו לומדים להשתמש בכוחנו ביעילות ואנו לומדים להשתמש גם ב"כוחות" אחרים.

אנו מגלים את יתרונו של בשר רך וידיים רגישות, לומדים להתחבר לגרוב גם בהיעדר מוסיקה. אנו מודעים יותר לאנשים בחדר, ומגיעים להבנה שאנו לא מרכז העניינים. לעולם אין אנו מתבוננים בעצמנו במראה; אין מראות. אנו נעשים מודעים יותר לצורה שלנו. אנו מתחברים לתחושת האפשרויות האינסופיות.

הויתור תמידי, ואנחנו תמיד זמינים להתפרץ...

אנו חוקרים תנועה רב-ממדית, אנו נהנים מתחושת השריפה בשרירים, אנו מודעים לכוחנו הטעון חומר נפץ ולעתים אנו עושים בו שימוש. אנו יכולים לשנות את הרגלי התנועה שלנו אם נמצא הרגלים חדשים, אנו יכולים להיות רגועים ודרוכים בו-בזמן. אנו זמינים..." אוהד נהרין


גאגא מאפשרת חוויה של חופש ותענוג בדרך פשוטה, במרחב נעים, בבגדים נוחים ובליווי מוסיקה. כל אחד עם עצמו ועם אחרים.

לאתר גאגא