להקת מחול בת־שבע מברכת את רוברט ווייל

להקת מחול בת־שבע מברכת את רוברט ווייל
Photo by Sandra Weil

קרן משפחת ווייל ולהקת מחול בת־שבע

"רוברט ווייל הוא יחיד במינו. 25 שנים של היכרות רק מחזקות בכל פעם מחדש את הידיעה שלהקת מחול בת-שבע ואנוכי זכינו בחבר אמיתי שתמיד שם בשבילנו, בחכמתו, באהבתו ובנדיבותו". אוהד נהרין 

להקת מחול בת־שבע מברכת את רוברט ווייל, תומך מרכזי וחבר יקר של הלהקה, על קבלת מדליית הזהב היוקרתית מטעם אוניברסיטת שטוקהולם לשנת 2023. ללהקה ולקרן משפחת ווייל מערכת יחסים וחברות ארוכת שנים. הקרן תומכת בנדיבות בלהקה בכלל וברווחת הרקדנים בפרט מאז 1995.

קצת היסטוריה: ב-1992 נפגשו רוברט ווייל ואוהד נהרין בזמן שאוהד שהה בשוודיה ויצר ללהקת הבלט הנודעת "בלט קולברג". החיבור בין השניים היה מיידי. כשווייל שאל את נהרין ב-1995 מה החלום שלו, נהרין השיב שהיה רוצה שבת-שבע תהיה הלהקה הטובה בעולם ושלשם כך הוא זקוק לרקדנים הטובים בעולם. וכך היה, מאז ועד היום, קרן משפחת ווייל תומכת באופן שוטף בשכרם של רקדני ורקדניות בת-שבע, , תמיכה שחיזקה את האיכות הבלתי מתפשרת של הלהקה והפכה אותה לאחת מלהקות המחול הטובות בעולם.

עבור להקת מחול בת־שבע קרן משפחת ווייל מגלמת לא רק שותפה משמעותית ונאמנה, אלא מופת לפילנתרופיה תבונית ועמוקה שרואה בעשייה אמנותית בכלל ובמחול בפרט, קטליזטור בעל חשיבות עליונה לשיפור מרקם החיים באספקטים חברתיים, חינוכיים ואזרחיים, ופועלת ללא לאות על מנת לטפח דורות של יוצרות ויוצרים ברחבי העולם.

מנימוקי הענקת המדליה מאת המשנה לנשיא באוניברסיטת שטוקהולם, פרופסור אסטריד סודרברג-וויידינג:

רוברט ווייל הוא זוכה המדליה הגדולה של אוניברסיטת שטוקהולם בזכות חזונו לאוניברסיטה, תפקידו הבלתי מעורער בעולם שמקיף את האקדמיה ותרומתו המכרעת לפיתוח החברה בכללותה.

לאורך השנים, רוברט ווייל הוכיח את עצמו כאיש דעה חסר מורא שאינו חושש להתייצב להגנת ערכים הומניסטיים. הוא מבקר חברות שאינן מתמודדות עם הבעיות שטומן בחובו העתיד. הוא מדגיש את אחריותם של בעלי ההון לעתיד החברה האנושית. הוא מחדד את הצורך באמנויות ובמדעי הרוח ומעניק את הפרספקטיבה הנדרשת לפוקוס החד־צדדי על שורת הרווח. לא פחות מכך, הוא מגנה כל פוליטיקה – מכל גווני הקשת – שחוששת מהזרמים האנטי-דמוקרטיים בחברה. במקום הזה הוא רואה את תפקידה העיקר של האוניברסיטה לשמש כמשקל נגד, לקדם ידע, השכלה וחשיבה חופשית וביקורתית.  תובנותיו של רוברט ווייל אף פעם לא נותרות כהרהורים תיאורטיים גרידא – הוא מממש אותן בפעולות קונקרטיות בעולם. הוא שותף יקר של האוניברסיטה בשאיפה להגשים אידיאלים אלה.