בית הספר – טיוטא 2

בית הספר של להקת מחול בת־שבע פועל במשכנה של הלהקה בסוזן דלל, ומתרגם את הרוח האמנותית והמקצועית שלה לתוכנית לימודים עשירה. זהו בית הספר היחיד בעולם שהשפה המרכזית שנלמדת בו היא גאגא, שפת תנועה חיה ומתפתחת שפיתח במשך עשרות שנים אוהד נהרין, כוריאוגרף הבית של הלהקה.

בית הספר – טיוטא 2
Photo by Ascaf

בית הספר

מנהלת בית הספר:
אלה נוה

בית הספר של להקת מחול בת־שבע, פרי חזונו של אוהד נהרין, הוא מסגרת הכשרה מקצועית עבור רקדניות ורקדנים מצטיינים בגילאים 18-15 שמבקשים לפתח קריירה מקצועית בתחום. בית הספר הוא מעבדת מחקר ברוח בת־שבע שמציעה תכנית לימודים מלאה ועשירה עם מיטב המורים והמורות בהם רקדני בת־שבע בהווה ובעבר. הלימודים מתקיימים במתכונת של שלושה מפגשים בשבוע בסטודיו הלהקה שבסוזן דלל לאורך כל שנת הלימודים.

בית הספר מציב סטנדרטים גבוהים ומדי שנה הוא קולט מספר מצומצם של תלמידות ותלמידים מכל רחבי הארץ. ההתמקצעות בשפת הגאגא והעמקת הידע בטכניקות תנועה שונות מציידות את הרקדניות והרקדנים בידע ובכלים שיכינו אותן/ם למבחני "רקדן מצטיין" של צה"ל וישמשו אותן.ם בעתיד, בדרכם המקצועית כרקדנים בתוכניות המשך.

תוכנית הלימודים כוללת היכרות עם אורחות החיים של רקדנים ורקדניות מקצועיים, עם פרקטיקות ריקוד ועם אנשי שדה המחול המקומי. שנת הלימודים נחתמת בהעלאת מופע באורך מלא מתוך רפרטואר המופעים של להקת מחול בת־שבע בליווי המעטפת המקצועית של הלהקה.

בית הספר נוסד ביוזמתם של אוהד נהרין ויאיר ורדי.

מלגות

מלגות לימוד חלקיות ניתנו בשנת הלימודים תשפ"ג על פי החלטת צוות בית הספר, באדיבות מירה ורון מיתר להנצחת עפרה מיתר ז"ל

התומכים בבית הספר

שמוליק ולילית זיסמן

תמיכה ציבורית

פעילות בית הספר נתמכת ע"י משרד התרבות והספורט 

מנהלת בית הספר:
אלה נוה

"תלמידות ותלמידי בית הספר מגיעים לכאן בגיל מרגש ועדין שבו הם מוצאים את הקול שלהם ומשכללים את עצמם כרקדנים. יחד הם מתרגלים פתיחות, שוברים דפוסים, מפתחים תעוזת ביטוי ומרחיבים את גבולותיהם. הם יוצאים לעולם בגיל 18 כרקדניות וכרקדנים מקצועיים המכילים בתוכם את הייחודיות של הרוח הבת־שבעית, וכבני אדם יצירתיים בעלי חוכמת גוף ומחשבה."


צוות מורות בית הספר

  • עדי זלטין רכזת גאגא ורפרטואר
  • טלי פרץ לאור בלט קלאסי
  • רוז קסל בלט קלאסי
  • חני סירקיס גאגא ורפרטואר
  • מעיין שיינפלד גאגא ורפרטואר
  • עפרי לאאור פילאטיס
  • יוני (יונתן) סימון גאגא ורפרטואר
  • ירדן ברקת גאגא ורפרטואר
  • ג׳יאני נוטרניקולה גאגא ורפרטואר
  • איגור פטשנצ'וק גאגא ורפרטואר
  • אילנה שטאייר טכניקת הורטון
  • דלית הרמתי טכניקת קנינגאם
  • וובה זק עבודת רצפה
  • ארי נקמורה מאסטר קלאס בלט קלאסי
  • אלכסנדר אלכסנדרוב מאסטר קלאס בלט קלאסי
  • דינה זיו מאסטר קלאס בלט קלאסי
  • טליה פז מאסטר קלאס בלט קלאסי
  • טל ארן מאסטר קלאס בלט קלאסי
  • מיכל חסון ברדס מאסטר קלאס בלט קלאסי
  • אורין יוחנן מאסטר קלאס בלט קלאסי
  • מתן דוד גאגא ורפרטואר