בית הספר טיוטה

מסגרת הכשרה ייחודית ברוח בת־שבע לרקדניות ולרקדנים מצטיינים

בית הספר טיוטה
Photo by Ascaf

מנהלת בית הספר:
אלה נוה

בית הספר של להקת מחול בת־שבע, פרי חזונו של אוהד נהרין, הוא מסגרת הכשרה מקצועית עבור רקדניות ורקדנים מצטיינים בגילאים 18-15 שמבקשים לפתח קריירה מקצועית בתחום. בית הספר הוא מעבדת מחקר ברוח בת־שבע שמציעה תכנית לימודים מלאה ועשירה עם מיטב המורים והמורות בהם רקדני בת־שבע בהווה ובעבר. הלימודים מתקיימים במתכונת של שלושה מפגשים בשבוע בסטודיו הלהקה שבסוזן דלל לאורך כל שנת הלימודים. השנה נחתמת במופע באורך מלא עליו עובדים התלמידים והתלמידות עם הצוות האמנותי של הלהקה ועם אוהד נהרין.

ה׳גאגא׳ שפיתח נהרין עומדת בתשתיתו של בית הספר הן כשפת תנועה והן כארגז כלים לחקירה, לפרשנות ולשכלול תנועתי לצד סגנונות וצורות מחול נוספות. דגש רב ניתן להכשרת הרקדניות לקראת מסלול מקצועי העובר דרך מבחני ״רקדן-מצטיין״ של צהל ותוכניות המשך. בנוסף, תכנית בית הספר מאפשרת היכרות עם חייהם המקצועיים של רקדנים ורקדניות בוגרים וחושפת את התלמידים והתלמידות לפרקטיקה ולאנשים שמרכיבים את עולם המחול המקומי.

מערכת השעות כוללת שיעורי גאגא, שיעורי בלט קלאסי יומיומיים, לימוד יצירות מרפרטואר להקת בת־שבע, סדנאות והרצאות מתחלפות, צפייה במופעים ובחזרות פתוחות ופעילויות העשרה נוספות.

בית הספר נוסד ביוזמתם של אוהד נהרין ויאיר ורדי.